بلاگ

کلاسور فانتزی

کلاسور فانتزی

کلاسور فانتزی و به طور کلی کلاسورها برای بایگانی کردن یا کنار هم قرار دادن برگه های پانچ شده استفاده می شوند.معمولا جنس اکثر کلاسورهای فانتزی از پلاستیک است و در طرح ها و رنگ های متفاوتی تولید می شوند.در کلاسورها به راحتی می توان صدها برگه را به صورت منظم جای داد فقط این برگه ها باید به خوبی پانچ شده باشند.یکی از تفاوت های اصلی کلاسور فانتزی با پوشه تعداد برگه هایی است که در هر کدام قرار می گیرد.

اولین کلاسور در سال 1854 توسط هنری تی سیسون آمریکایی ثبت شد.این کلاسور دو حلقه ای بود و برگه کمتری در آن جای می گرفت،جالب است بدانید که کلاسوری که در 167 سال پیش ساخته شد تفاوت چندانی با کلاسورهای امروزی که ما استفاده می کنیم ندارد اما از لحاظ ظاهری و امکانات تغییرات اساسی داشته است.

جنس کلاسور

همانطور که اشاره کردیم جنس اکثر کلاسور های فانتزی از پلاستیک است اما باز هم نوع پلاستیک های استفاده شده در این محصول متفاوت است.اگر جنس بدنه یا فنرها مرغوب نباشد به مرور زمان فنرها از جا در می آید و برگه ها سر جایشان قرار نمی گیرند که موجوب آسیب دیدن برگه ها می شود.

کلربوک

کلربوک ها نیز از خانواده کلاسورها هستند اما بدنه آنها کمی محکم تر است و تعداد خیلی کمی برگه در آنها جای می گیرد.کلربوک ها معمولا برای محافظت از برگه های مهم استفاده می شوند.

حلقه کلاسوری

حلقه های کلاسوری فانتزی یکی از محصولاتی است بین دختر خانم ها محبوبیت زیادی دارد.با استفاده از حلقه کلاسور رنگی رنگی  می توان کاغذ های پانچ شده را به دفتر تبدیل کرد.این محصول بسیار کاربردی در رنگ ها و طرح های جذابی وجود دارد که هر بسته سایز کوچک شامل 30 عدد حلقه و هر بسته سایز بزرگ شامل 16 عدد حلقه است.همچنین هر بسته سایز بسیار بزرگ شامل 8 عدد حلقه است.

مقاله :  نت و استیکی نت

کلاسور فانتزیمعرفی انواع کلاسورها

حتما تا به حال اسم مدل های مختلفی از کلاسور و کلاسور فانتزی به گوشتان خورده است.برخی از این مدل ها شامل دفتر کلاسوری،کلاسور اداری،کلاسور تحصیلی یا دانش آموزی،کلاسور دانشجویی،کلاسور 4 حلقه و 26 حلقه است.در زیر به معرفی و توضیح هر یک از این کلاسور ها می پردازیم:

دفتر کلاسوری

دفتر کلاسوری تلفیقی از دفتر و کلاسور است که بسیاری از نیاز های افراد را برطرف می کند.دفتر کلاسوری حلقه های کوچک تری دارد که با فاصله کمتری از هم قرار دارند که همین امر باعث می شود تا راحت تر برگه ها عوض شوند.در دفتر کلاسوری به راحتی می توان برگه ها را جدا کرد اما مانند کلاسور نمی توان به آن ها برگه اضافه کرد.

کلاسور اداری

کلاسور اداری که به آنها زونکن نیز می گویند در ادارات و شرکت استفاده می شود و در بین کارمندان و مدیران پرطرفدار است. این کلاسورها از نوع دو حلقه هستند و بدنه محکمی دارند که ابعاد کوچک تری دارند و به همین دلیل حمل آنها راحت تر است.

کلاسور تحصیلی

کلاسور تحصیلی همان دفتر های کلاسوری هستند که معمولا 26 حلقه ای اند و تعداد برگه هایی که در خود جای می دهند محدود است.اما تعداد حلقه های زیاد باعث شده که برگه ها راحت تر عوض شوند.در کلاسور تحصیلی سایز برگه ها استاندارد است و برگه دیگری با سایز متفاوت نمی توان به آن اضافه کرد.همچنین مانند کلاسور فانتزی طرح های کارتونی برای دنش آموزان را دارد.

کلاسور دانشجویی

کلاسور دانشجویی ابعاد کوچک تری نسبت به سایر کلاسور ها دارند و تعداد برگه آنها نیز محدود تر است.حمل این کلاسور ها آسان است و برای دانشجویان مناسب می باشد.این کلاسورها از نوع چهار حلقه هستند و دانشجویان می توانند جزوه های خود را در این کلاسور ها بایگانی کنند.

مقاله :  ریسه نور فانتزی

کلاسور های 26 حلقه

کلاسور های 26 حلقه مشابه دفتر های کلاسوری هستند که معمولا مورد استفاده دانش آموزان قرار می گیرد.این کلاسور ها حلقه های زیادی دارند که باعث راحت در آوردن و عوض کردن برگه های کلاسور می شود.اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که فقط 100 برگه در دفتر کلاسوری جای می گیرد در حالی که کلاسور فانتزی تا 500 برگه را در خود جای می دهند.

کلاسورهای 4 حلقه

در کلاسور های 4 حلقه برگه های زیاد تری نسبت به سایر کلاسورها جای می گیرد و برای اسناد و مدارک بخش های اداری که حجم زیادی برگه دارند مناسب است.این کلاسور ها قیمت مناسب تری نسبت به سایر کلاسور ها نیز دارند.

ثبت سفارش از طریق سایت/اینستگرام/تلگرام/واتس آپ (شماره تماس 09371200702)

منبع : ژوان گالری

دیدگاهتان را بنویسید